Draci a Dráčkové

Vůbec největší a nejstarší Dračí království obývá přes padesát druhů draků a dráčků.

Draci jsou tajemní pohádkoví tvorové připomínající pradávné ještěry a dinosaury. Jsou jedněmi z nejsilnějších a nejmocnějších pohádkových bytostí, i když někteří umí být také pěkní hromotluci. Draci obvykle žijí ve slujích v lesích nebo ve skalách a společnost lidí ani jiných pohádkových bytostí příliš nevítají. Díky velkým křídlům mohou draci létat na míle daleko a někteří ze svých tlam dokáží chrlit i oheň. Proto se jich obávají nejen lidé, všechna blízká i daleká království, ale hlavně princezny, které si draci oblíbili jako nejlepší svačinu.

První a zároveň největší Dračí království najdete na Starých Hradech. A protože většinu starohradských draků se povedlo ochočit, nikomu už strach nenahání a někteří jsou naopak velmi užiteční. Pro draky snad není lepšího místa, a tak do starohradského pohádkového království stále letájí draci noví a noví a najdete tu desítky draků nejrůznějších kategorií. Draky tříhlavé, dvouhlavé i jednohlavé, malé i velké, draky i dračice a dokonce i dračí miminka, které se sotva vylíhla z dračích vajec. Se svolením mocného dračího krále obývají Staré Hrady draci sklepní, vodní, hromoví, noční, zimní, sněžní, pískoví i teplomilní a každý poctivě plní svoji úlohu. Proto není divu, že se draci stali důležitými ochránci celého pohádkového království a brání ho proti všem živelným pohromám, kouzlům zlých čarodějů a strašidláků a někteří mají na starosti ochranu i samotných člobrdíků.

Některým drakům se zalíbilo v Zámeckém pohádkovém sklepení, jiní zase dali přednost pohodlí a vznešenosti zámeckých komnat a chodeb a někteří vyvolení dráčkové mohou sdílet i Dračí královskou komnatu se samotným dračím králem Rozumbraďákem XVI. a jeho královskou rodinou. Jeho Veličenstvo, Pán síly a ohně, řevu a hněvu, rozumu a mouder z nejvyšší milosti dračí král Rozumbraďák XVI. vládne moudře a spravedlivě celému Dračímu království. Však má také nejlepšího rádce – Její veličenstvo dračí královnu Starostlindu a tři dračí princezny. Všichni draci, dráčci i dračice na Starých Hradech žijí šťastně a spokojeně a každý rád vypráví své dračí příběhy, které dobrý duch Starých Hradů poctivě zapisuje do pohádkových knížek.