Zámecké pohádkové sklepení

zelijáš s rodinou 450PXNechte se unést pohádkovou atmosférou tajemného sklepení

Prohlídkový okruh „POHÁDKA I.“ vás zavede do POHÁDEK čaroděje ARCHIBALDA I. v tajemném pohádkovém zámeckém sklepení. Ve vodnickém království Vás přivítá rodinka vodnického krále Škebly II. a princezny Ráchandy, navštívíte domácnost starohradského obra Zelijáše, ledové království se zimním králem, pánem mrazu a ledu, Mínusem Celsiusem IV.  Dále sluj velkého ochočeného draka Třífrňáka z lesního království, pohádkovou hladomornu a mnoho dalšího. Novinkou jsou pak Obří Smaragdoví draci, kteří do sklepení vylézají z pěti pater hradních katakomb a v obřích smaragdech na krku ukrývají dračí moc a sílu. A jak to vypadá v takovém starohradském pekle, to Vám ukáží umounění dobráčtí čerti, čertice a čertenice. Na velké i malé tu čeká spousta pohádkových zážitků a nejedno překvapení. Navštivte náš Bestyjář a poznejte všechny draky, víly, skřítky, obry, vodníky a čertíky už dnes! Nově si navíc můžete zdarma stáhnout starohradské omalovánky s bytostmi z pohádkového sklepení, a tak se ještě o něco lépe připravit na pohádkový výlet.
Tato trasa je koncipována jako pohádková stezka, kterou si můžete projít sami podle vlastního tempa. Velká novinka 2021 – Zámecké pohádkové sklepení ožívá zvukovými a světelnými efekty. Mluveným slovem vás provede sám Archibald I., nejvyšší pohádkový čaroděj Hradu a zámku Staré Hrady. Uslyšíte a uvidíte i vodníky, obry, čertíky, draky, víly a další pohádkové bytosti.

Laskavou pohádku si užijí i ti nejmenšísmaragd450PX

Není milejších bytostí než právě těch starohradských, a tak se i ta nejmladší drobotina brzy pouští máminy sukně, aby se spolu s krásnou princeznou, rozpustilou čarodějnicí nebo udatným rytířem vydala objevovat starohradský pohádkový svět. Kromě pohádkových bytostí z pohádkového sklepení na Vaši návštěvu čekají i čarodějnice a kouzlobabky z Hradní pohádkové půdy a draci, dráčci a dráčkové na Hradě a zámku nebo skřítkové ovocňáci a saláťací ve Zdravosvětě a Dračím království - NOVINKA.
 Prohlédněte si fotogalerii z okruhu Zámecké pohádkové sklepení


Do pohádek čaroděje Archibalda I.bytosti všechny

Pohádkové Staré Hrady jsou domovem mnoha pohádkových bytostí – skřítků, strašidýlek a strašidláků, čarodějů různých kategorií, čarodějnic parádivých, marnivých, ale i pilných a užitečných. Bydlí tu i krásné princezny, umounění čerti, vodníci a vodnice, loupežníci a loupežnice, obr s draky a další malé či velké, ale všechny stejně důležité, pohádkové bytůstky.

Přijďte a nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na vás netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na čtyři sta padesát! Hradem vás od sklepa až po půdu provede třeba opravdová krásná princezna, rozpustilá vodnice nebo dokonce skutečná čarodějnice nebo čertice. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!

TĚŠÍME SE NA VÁS!