Tel.:+420 602 302 265
Staré Hrady č.p.1, 507 23 Libáň

Zámecké pohádkové sklepení

Nechte se unést pohádkovou atmosférou tajemného sklepení

Smaragďáci

Prohlídkový okruh „POHÁDKA I.“ vás zavede do POHÁDEK čaroděje ARCHIBALDA I. v tajemném pohádkovém zámeckém sklepení. Navštívíte palác plný skřítků, kde našla domov veselá partička skřítků Tvoříčků a Ničemníčků. Ve vodnickém království Vás přivítá rodinka vodnického krále Škebly II. a princezny Ráchandy, navštívíte domácnost starohradského obra Zelijáše, ledové království se zimním králem, pánem mrazu a ledu, Mínusem Celsiusem IV.  Dále sluj velkého ochočeného draka Třífrňáka z lesního království, pohádkovou hladomornu, Obří Smaragdové draky, kteří do sklepení vylézají z pěti pater hradních katakomb a v obřích smaragdech na krku ukrývají dračí moc a sílu. A jak to vypadá v takovém starohradském pekle, to Vám ukáží umounění dobráčtí čerti, čertice a čertenice. NOVINKOU jsou Vodovodní draci Potrubáci a dráčci Recykláčci. Na velké i malé tu čeká spousta pohádkových zážitků a nejedno překvapení. Navštivte náš Bestyjář a poznejte všechny draky, víly, skřítky, obry, vodníky a čertíky už dnes! Nově si navíc můžete zdarma stáhnout starohradské omalovánky s bytostmi z pohádkového sklepení, a tak se ještě o něco lépe připravit na pohádkový výlet.

Laskavou pohádku si užijí i ti nejmenší

Skleplinda

Není milejších bytostí než právě těch starohradských, a tak se i ta nejmladší drobotina brzy pouští máminy sukně, aby se spolu s krásnou princeznou, rozpustilou čarodějnicí nebo udatným rytířem vydala objevovat starohradský pohádkový svět. Kromě pohádkových bytostí z pohádkového sklepení na Vaši návštěvu čekají i čarodějnice a kouzlobabky z Hradní pohádkové půdy a draci, dráčci a dráčkové na Hradě a zámku.
 Prohlédněte si fotogalerii z okruhu Zámecké pohádkové sklepení

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Image 6 -

Image 7 -

Image 8 -

Image 9 -

Image 10 -

Image 11 -

Image 12 -

Image 13 -

Image 14 -

Image 15 -

Image 16 -

Image 17 -

Image 18 -

Image 19 -

Image 20 -

Image 21 -

Image 22 -

Image 23 -

Image 24 -

Image 25 -

Image 26 -

Image 27 -

Image 28 -

Image 29 -

Image 30 -

Image 31 -

Image 32 -

Image 33 -

Image 34 -

Image 35 -

Image 36 -

Image 37 -

Image 38 -

Image 39 -


Do pohádek čaroděje Archibalda I.

Pohádkové Staré Hrady jsou domovem mnoha pohádkových bytostí – skřítků, strašidýlek a strašidláků, čarodějů různých kategorií, čarodějnic parádivých, marnivých, ale i pilných a užitečných. Bydlí tu i krásné princezny, umounění čerti, vodníci a vodnice, loupežníci a loupežnice, obr s drakem a další malé či velké, ale všechny stejně důležité, pohádkové bytůstky.

Přijďte a nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na vás netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na čtyři sta! Hradem vás od sklepa až po půdu provede třeba opravdová krásná princezna, rozpustilá vodnice nebo dokonce skutečná čarodějnice nebo čertice. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!

TĚŠÍME SE NA VÁS!

bytosti všechny