Tel.:+420 602 302 265
Staré Hrady č.p.1, 507 23 Libáň

Hradní pohádková půda

Na půdu za čarodějnicemi, skřítky a čarodraky

Mydlifous

V prohlídkovém okruhu „POHÁDKA II.“ navštívíte POHÁDKY čaroděje ARCHIBALDA I. na prostorné hradní půdě, plné krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Projděte pohádkovou almarou a uvidíte časostroj čarodějnice Laterny, který vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni i hospůdku, pohádkovou prádelnu čarodějncie Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse a na zámku si prohlédnete i komůrku kuchařky Magdaleny Háty. Poznáte, kde se vyrábí nejsladší med dědy Medulána i to, kdo dědečkovi s výrobou medu pomáhá, a čarodějnice parádnice Vás rády nechají nahlédnout do pravé pohádkové garderóbny. Dalšími obyvateli pohádkové půdy je pak čardoračí rodina mocného draka Mocjeďáka, který je bezesporu nejdelším starohradským drakem a je NOVINKOU letošní sezóny! Spolu se svou ženou Halucindou a dětmi Bažišňupkou a Ampulindou připravují dračí elixíry, lekvtary a utrejchy.
Letošní rok se nově na pohádové půdě usadili Obří rubínoví draci Rubijáni, kteří tu hlídají poklad samotného dračího krále Rozumbraďáka XVI.

Zajímá vás, kdo všechno starohradské půdě bydlí? Všechny čarodějnice, čaroděje a skřítky i s jejich jmény najdete v Bestyjáři
  


Zapojte se do rychlokurzu v létání na koštěti
létání

V případě pěkného počasí Vás mistryně v létání na koštěti nebo sám Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I. naučí, jak správně ovládat čarodějné koště. Naučíte se důležité povely, bezchybné držení, zvládání smyků a zatáček, a když budete šikovní, na půdu si rovnou pěkně vyletíte!
Kromě pohádkových bytostí z hradní půdy na Vaši návštěvu čekají i víly, draci, skřítkové, obři, čertíci a vodníci v Zámeckém pohádkovém sklepení a na Hradě a zámku s Dračí královskou komnatou.

Prohlédněte si fotogalerii z okruhu Hradní pohádková půda

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Image 6 -

Image 7 -

Image 8 -

Image 9 -

Image 10 -

Image 11 -

Image 12 -

Image 13 -

Image 14 -

Image 15 -

Image 16 -

Image 17 -

Image 18 -

Image 19 -

Image 20 -

Image 21 -

Image 22 -

Image 23 -

Image 24 -

Image 25 -

Image 26 -

Image 27 -

Image 28 -

Image 29 -

Image 30 -

Image 31 -

Image 32 -

Image 33 -

Image 34 -

Image 35 -

Image 36 -

Image 37 -

Image 38 -

Image 39 -

Image 40 -

Image 41 -

Image 42 -

Image 43 -

Image 44 -

Image 45 -

Image 46 -

Image 47 -


Do pohádek čaroděje Archibalda I.

Pohádkové Staré Hrady jsou domovem mnoha pohádkových bytostí – skřítků, strašidýlek a strašidláků, čarodějů různých kategorií, čarodějnic parádivých, marnivých, ale i pilných a užitečných. Bydlí tu i krásné princezny, umounění čerti, vodníci a vodnice, loupežníci a loupežnice, obr s drakem a další malé či velké, ale všechny stejně důležité, pohádkové bytůstky.

Přijďte a nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na vás netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na čtyři sta! Hradem vás od sklepa až po půdu provede třeba opravdová krásná princezna, rozpustilá vodnice nebo dokonce skutečná čarodějnice nebo čertice. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!

TĚŠÍME SE NA VÁS!

 bytosti všechny