Hradní pohádková půda

mydli 225Na půdu za čarodějnicemi, skřítky a čarodraky 

V prohlídkovém okruhu „POHÁDKA II.“ navštívíte POHÁDKY čaroděje ARCHIBALDA I. na prostorné hradní půdě, plné krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Projděte pohádkovou almarou a uvidíte časostroj čarodějnice Laterny, který vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni i hospůdku, pohádkovou prádelnu čarodějncie Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse a na zámku si prohlédnete i komůrku kuchařky Magdaleny Háty. Poznáte, kde se vyrábí nejsladší med dědy Medulána i to, kdo dědečkovi s výrobou medu pomáhá, a čarodějnice parádnice Vás rády nechají nahlédnout do pravé pohádkové garderóbny. Dalšími obyvateli pohádkové půdy je pak čarodračí rodina mocného draka Mocjeďáka, který je bezesporu nejdelším starohradským drakem a je NOVINKOU letošní sezóny! Spolu se svou ženou Halucindou a dětmi Bažišňupkou a Ampulindou připravují dračí elixíry, lekvtary a utrejchy.
Letošní rok se nově na pohádové půdě usadili Obří rubínoví draci Rubijáni, kteří tu hlídají poklad samotného dračího krále Rozumbraďáka XVI.

Zajímá vás, kdo všechno starohradské půdě bydlí? Všechny čarodějnice, čaroděje a skřítky i s jejich jmény najdete v Bestyjáři
  


Zapojte se do rychlokurzu v létání na koštěti
létání

V případě pěkného počasí Vás mistryně v létání na koštěti nebo sám Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I. naučí, jak správně ovládat čarodějné koště. Naučíte se důležité povely, bezchybné držení, zvládání smyků a zatáček, a když budete šikovní, na půdu si rovnou pěkně vyletíte!
Kromě pohádkových bytostí z hradní půdy na Vaši návštěvu čekají i víly, draci, skřítkové, obři, čertíci a vodníci v Zámeckém pohádkovém sklepení a na Hradě a zámku s Dračí královskou komnatou nebo skřítkové ovocňáci a saláťáci v prohlídkovém okruhu Zdravosvět a Dračí království - NOVINKA.

Prohlédněte si fotogalerii z okruhu Hradní pohádková půda


Do pohádek čaroděje Archibalda I. bytosti všechny

Pohádkové Staré Hrady jsou domovem mnoha pohádkových bytostí – skřítků, strašidýlek a strašidláků, čarodějů různých kategorií, čarodějnic parádivých, marnivých, ale i pilných a užitečných. Bydlí tu i krásné princezny, umounění čerti, vodníci a vodnice, loupežníci a loupežnice, obr s drakem a další malé či velké, ale všechny stejně důležité, pohádkové bytůstky.

Přijďte a nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na vás netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na čtyři sta! Hradem vás od sklepa až po půdu provede třeba opravdová krásná princezna, rozpustilá vodnice nebo dokonce skutečná čarodějnice nebo čertice. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!

TĚŠÍME SE NA VÁS!