Zdravosvět a Dračí království

zdra 620pV prohlídkovém okruhu „ POHÁDKA III.“ navštívíte v zámeckých prostorách zábavně naučnou cestu do světa zdraví. Čeká Vás vládce Zdravosvěta - dračí princ Zdrávokaz, víla Vitamína a skřítkové baciláci, skřítkové ovocňáci a saláťáci, dračí porodnice a zuboopravna, skřítkové z Bonbónového království, Hvězdolet, zdravoškola a mnoho dalšího.

Skřítkové baciláci se víle Vitamíně rozutekli po zámku, tak je potřeba je najít. Ve své královské komnatě Vás na audienci přijme Jeho Výsost Dračí Král Rozumbraďák XVI. i s královnou Starostlindou a jejich povedenými dcerkami, dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou, od kterých se dozvíte, proč mají draci nejraději k obědu a k večeři krásné princezny. Kromě nich na Vás po celé prohlídce čekají draci ohniví, vodní, lesní, noční, bahenní, píseční, sněžní, hromoví, zlatí, sklepní a mnoho dalších pohádkových bytostí, se kterými si užijete spoustu zábavy. Chcete-li všechny starohradské dráčky znáte už teď, i s jejich povedenými jmény je najdete v našem Bestyjáři. Nově si navíc můžete zdarma stáhnout starohradské omalovánky s Dračí královskou rodinou, a tak se ještě o něco lépe připravit na pohádkový výlet!

Kromě pohádkových bytostí ze Zdravosvěta a Dračího království na Vaši návštěvu čekají i víly, draci, skřítkové, obři, čertíci a vodníci v Zámeckém pohádkovém sklepení a čarodějnice a kouzlobabky na Hradní pohádkové půdě. Pro milovníky historie máme přichystaný prohlídkový okruh Hrad a zámek, kde uvidíte unikátní expozici "Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.".