Hrad a zámek s Dračí čarodějnou královskou komnatou

orPříjemná kombinace historie a pohádky

V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“ Navštívíte gotický hrad s rukopisem Petroparléřské hutě s dochovanými gotickými portály a zbytky hruškovitých žeber klenby a renesanční zámek. Prohlédnete si ojedinělou expozici u nás - kupecké krámky, koloniál nebo třeba obchod s kávou, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Navštívíte barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. V nestarší části hradu se dozvíte tajemství templářských rytířů a ochutnáte naši lahodnou Starohradskou medovinu.

Kromě medoviny ochutnáte i kousek našich starohradských pohádek. Hrad a zámek se stal totiž domovem pro více než třicet druhů draků a dráčků! Ve své Dračí královské komnatě Vás na audienci přijme Jeho Výsost Dračí Král Rozumbraďák XVI. i s královnou Starostlindou a jejich povedenými dcerkami, dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou, od kterých se dozvíte, proč mají draci nejraději k obědu a k večeři krásné princezny.

Po prohlídce můžete na prvním nádvoří nahlédnout do gotické kaple z konce 14. století, zasvěcené sv. Janu Křtiteli a obdivovat figurální sgrafita, umístěná nad vstupním portálem v předzámčí.  

Prohlídku hradu a zámku si oblíbí všichni milovníci historie i pohádek, a proto je ideální pro všechny věkové kategorie.

Nechte se unést atmosférou pohádkových prohlídek a navštivte s námi i Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádkovou půdu nebo Zdravosvět a Dračí království - NOVINKA

Prohlédněte si fotogalerii z okruhu Hrad a zámek