Magazín

Akce

Na hradě se usídlili draci - pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu. Na dospěláky čeká ochutnávka pravé starohradské medoviny.

8. května - 8. května
Akce

Skřítek Láskulín -  ochráncem lásky, štěstí a rodinné pohody! Pro každou maminku jsme připravili jako dárek ke vstupnému tento víkend 14. a 15. května kartičku se skřítkem Láskulínem. 

14. května - 14. května
Akce

Pololetní prázdniny - OTEVŘENO! Pohádková hra - za vysvědčení ZDARMA do každé rodiny!

Mimořádná akce pro rodiny s dětmi! Pro každou rodinu, jejíž dítko/dítka nám donese/donesou ukázat pololetní vysvědčení (nebo jeho kopii), připravil nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I. odměnu - originální pohádkovou deskovou hru DRAČÍ POKLAD  - případně  hru  dle vlastního výběru. 

3. února - 5. února
Akce

Mimořádná akce pro rodiny s dětmi! Pro každé dítko ze základní či mateřské školy, které nám donese ukázat vysvědčení (nebo jeho kopii), připravil nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I. odměnu - jeden z osmi dílů Starohradských pohádek!

2. července - 2. července
Akce

Oslavte svátky jara v atmosféře pohádkového hradu a zámku. Netradiční velikonoční výlet pro Vaši rodinu. Dračí Velikonoce - pestrobarevná dračí vejce na zámku. Užijte si VELIKONOCE JINAK. Pro každé dítko čokoládová odměna (k zakoupené dětské a dospělé vstupence toho dne v hradní pokladně). Zábava, hry a překvapení pro děti i dospělé. Mnoho novinek v roce 2023.

10. dubna - 10. dubna
Akce

- Je Hrad a zámek Staré Hrady otevřen? Ano, otevřeno máme celoročně dle otevírací doby, uvedené na těchto stránkách.

- Je potřeba se objednat? Ne. Můžete přijet kdykoliv v otevírací době. Pokud je vás více a chcete si udělat rezervaci, volejte na tel. 602 302 220. 

- Školním výletům, zájezdům a větším skupinám doporučujeme rezervaci. Pro předem objednané zájezdy máme otevřeno po celý rok i mimo otevírací dobu. Rezervace na tel. 602 302 220.

- Můžeme k vám s kočárkem?
Ano. Okruh Zámecké pohádkové sklepení  a expozici Čarodějná Bestyjola lze absolvovat s kočárkem. Na ostatní okruhy kočárek zaparkujete v arkádách. 

- Můžeme k vám se psem? Ano. S pejsem v tašce či v náručí můžete absolvovat všechny prohlídkové trasy. S většími plemeny na vodítku můžete navštívit okruh Zámecké pohádkové sklepení a akce v exteriéru.


 

31. května - 31. prosince
Akce

Ke DNI DĚTÍ je k  zakoupené vstupence na prohlídkovou trasu originální pohádkové pexeso ZDARMA. Kdo si hraje - nezlobí!

3. června - 4. června
Akce

Po celý rok můžete v pohádkových okruzích – Zámecké tajemné sklepení, Zdravosvět a Dračí království, Hradní pohádková půda a Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou – čarovat s našimi živými pohádkovými bytostmi – princeznami, vodnicemi, čerticemi, čaroději a čarodějnicemi a jejich tři sta padesáti pohádkovými kamarády.  Zažijete MNOHO POHÁDKOVÉ ZÁBAVY – soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé - každý den po celý rok.   

27. září - 29. října