Hrad a zámek s Dračí čarodějnou královskou komnatou

rozumbradak450pxPříjemná kombinace historie a pohádky

V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“ Prohlédnete si ojedinělou expozici - kupecké krámky, koloniál nebo třeba obchod s kávou, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Navštívíte barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. V nestarší části hradu se dozvíte tajemství templářských rytířů a ochutnáte naši lahodnou Starohradskou medovinu.

Draci, dráčci, dračice i sám Dračí král

Hrad a zámek se stal navíc domovem pro více než třicet druhů draků a dráčků! Ve své královské komnatě Vás na audienci přijme Jeho Výsost Dračí Král Rozumbraďák XVI. i s královnou Starostlindou a jejich povedenými dcerkami, dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou, od kterých se dozvíte, proč mají draci nejraději k obědu a k večeři krásné princezny. Kromě nich na Vás po celé prohlídce čekají draci ohniví, vodní, lesní, noční, bahenní, píseční, sněžní, hromoví, zlatí, sklepní a mnoho dalších pohádkových bytostí, se kterými si užijete spoustu zábavy. Chcete-li všechny starohradské dráčky znáte už teď, i s jejich povedenými jmény je najdete v našem Bestyjáři. Nově si navíc můžete zdarma stáhnout starohradské omalovánky s Dračí královskou rodinou, a tak se ještě o něco lépe připravit na pohádkový výlet!

Prohlídku hradu a zámku si oblíbí všichni milovníci historie i pohádek, a proto je ideální pro všechny věkové kategorie.

Nechte se unést atmosférou pohádkových prohlídek a navštivte s námi i Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádkovou půdu nebo Zdravosvět a Dračí království - NOVINKA 2018.

Prohlédněte si fotogalerii z okruhu Hrad a zámek