Tel.:+420 602 302 265
Staré Hrady č.p.1, 507 23 Libáň

Školní výlety

Školní výlety s programem pro MŠ a ZŠ za každého počasí 

Výlet do pohádek pro děti i dospělé - celoročně

Image 0 -

Image 1 -

Hrad a zámek Staré Hrady patří mezi nejnavštěvovanější místa pro školní výlety. Můžete nás navštívit během celého školního roku a vybrat si ze tří prohlídkových okruhů, které jsou vhodné pro děti z  MŠ a ZŠ.  Přemýšlíte-li, KAM NA ŠKOLNÍ VÝLET nebo na PROHLÍDKU HRADU A ZÁMKU, využijte naši zvýhodněnou nabídku, připravenou pro školní a předškolní děti. Otevřeno pro Vás máme 365 dní v roce, avšak hlavní sezóna školních výletů je v dubnu, květnu a červnu. Rezervujte si proto včas volné termíny pro Váš školní výlet.

Přijeďte k nám s dětmi na školní výlet a nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na vás netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na tři sta padesát! Hradem vás od sklepa až po půdu provede třeba opravdová krásná princezna, rozpustilá vodnice nebo dokonce skutečná čarodějnice nebo čertice. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!

Hrad a zámek Staré Hrady je ideálním místem, kam s dětmi vyrazit na výlet, a to za každého počasí. Na každou sezónu připravujeme pro MŠ a ZŠ zvýhodněné akce a doprovod zdarma je u nás samozřejmostí. Možnost oběda a speciálního dětského menu nabízí Starohradská krčma. V příjemném prostředí starohradské pokladny si pak můžete zakoupit drobné občerstvení a potěšit se starohradskými pohádkovými suvenýry.

Zvýhodněná nabídka na rok 2017

Vitamína

Využijte akce pro MŠ a ZŠ  na tento rok.  Každá škola nebo školka, která nás letos navštíví, dostane ke vstupnému dárek - Obří omalovánky, pohádkové karty + Archibaldovo pohádkové měřidlo ZDARMA. Každé dítko rovněž dostane velkou pohádkovou pohlednici a každá paní učitelka kouzelného skřítka LÁSKULÍNA.

 • NOVINKA - OBŘÍ RUBÍNOVÍ DRACI A CESTA ZA DRAČÍM POKLADEM - každý člobrdík si kousek odnese.
 • ŽIVÉ POHÁDKOVÉ BYTOSTI V ROLÍCH PRŮVODCŮ - princezny, čarodějnice, čerti, čertice, rytíř, čarodějové
 • AKTIVNÍ ÚČAST DĚTÍ - soutěže a hry pro malé i větší děti 
 • ŠKOLNÍ VÝLET ZA KAŽDÉHO POČASÍ
 • PROGRAM na DOPOLEDNE nebo ODPOLEDNE 365 dní v roce
 • PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ PRO ODPOČINEK A OBČERSTVENÍ

Stáhněte si nabídku výletu pro MŠ a ZŠ:

Pozvání pro MŠ a ZŠ 2017, Nabídka okruhů 2017

Prohlídkové okruhy do pohádek Čaroděje Archibalda I.

Zámecké pohádkové sklepení - POHÁDKA I.

Obří domácnost

Prohlídkový okruh „POHÁDKA I.“ vás zavede do POHÁDEK čaroděje ARCHIBALDA I. v tajemném zámeckém sklepení. Zde našli svůj domov umounění dobráčtí čertíci, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Uvidíte tu lesní a ledové království, čertovskou a vodnickou domácnost, pohádkovou hladomornu, rodinku starohradského obra, velkého ochočeného draka z lesního království, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení. NOVINKA - Obří smaragdoví draci.

Hradní pohádková půda - POHÁDKA II.

létání

V prohlídkovém okruhu „POHÁDKA II.“ navštívíte POHÁDKY čaroděje ARCHIBALDA I. na prostorné hradní půdě, plné krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Uvidíte časostroj, který vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu a mydlírnu a mocné čarodraky Mocjeďáky. Na hradním nádvoří také projdete kurzem letu na koštěti. NOVINKA  - Obří rubínoví draci.

Dračí královská komnata - POHÁDKA III. 

Rozumbraďák

V prohlídkovém okruhu „POHÁDKA III.“ navštívíte hrad a zámek. Pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku. Po celou prohlídku Vás budou provázet pohádkové postavy z POHÁDEK čaroděje Archibalda I. Čeká tu na Vás spousta draků, dráčků, dračích princů, princezen a rytířů, ale i víly a skřítkové. V historických hradních a zámeckých prostorách uvidíte, jak se žilo za císaře pána F. Josefa I. Nakonec Vás v Dračí královské komnatě přijme na osobní audienci samo Jeho Veličenostvo, dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí královskou rodinou.

ZDRAVOSVĚT - novinka

Zábavně naučná cesta do světa zdraví. Čekají Vás skřítkové ovocňáci a saláťáci, dračí porodnice a zuboopravna, víla Vitamína a skřítkové baciláci, zdravoškola a mnoho dalšího.

OBŘÍ RUBÍNOVÍ DRACI - novinka 

Obří rubínoví draci a cesta za dračím pokladem. Zábava a překvapení pro malé i větší děti. Každý člobrdík si odnese kousek dračího pokladu. Přijďte se o tom sami přesvědčit.

Čarodějná bestyjola - zvířátka, havěť a potvůrky našich čarodějnic

bestyjole

V Čarodějné Bestyjole s láskou pečují starohradské čarodějnice různých kategoríí a kouzlobabky o své živé miláčky. Pilně se tu starají o černé kozy a ovečky, bažanty, hrdličky, ale také o krysáky a myšáky, šváby, štěnice a o další zvířátka, havěť a potvůrky. Pravidelně je krmí těmi nejlepšími dobrotami ze strašidlácké kuchyně. Uvidíte tu čarodějné almary, kamna, kde si čarodějnice připravují dobrůtky, lektvary a utrejchy, cestovní kočár a další důležité čarodějné potřebnosti. Jestli chcete vědět, proč je cestovní kočár rozpůlený, přijďte si poslechnout pohádkový příběh. 

Otevírací doba a vstupné

OTEVÍRACÍ DOBA pro MŠ a ZŠ - předem objednané zájezdy a školní výlety kdykoliv po celý rok.  
VSTUPNÉ: pohádkový okruh - 65,- Kč/dítě, pedagogický doprovod ZDARMA (na deset dětí jeden dospělý)
ZVÝHODNĚNÉ VSTUPNÉ: Při výběru dvou prohlídkových okruhů Čarodějná bestyjola ZDARMA pro všechny.

KONTAKT A REZERVACE ŠKOLNÍCH VÝLETŮ na tel. 602 302 265.

Z kapacitních důvodů doporučujeme VČASNOU REZERVACI.


Co se hodí vědět

 • Prohlédněte si FOTOGALERII a zjistěte, co u nás všechno můžete vidět.
 • Chcete vědět, jak se u nás líbilo ostatním? Přečtěte si REFERENCE v našem hradním magazínu nebo navštivte náš FACEBOOK.
 • Jak se s dětmi připravit na výlet za pohádkou co nejlépe? V BESTYJÁŘI můžete už dopředu poznat všechny naše bytosti i s jejich pohádkovými příběhy.
 • Nemůžete se dočkat výletu? Vytiskněte si pro děti naše OMALOVÁNKY a vybarvěte si pohádkové bytosti, které u nás potkáte.
 • Nebojte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem či přáním na tel. čísle 602 302 265 nebo emailu info@starehrady.cz