Školní výlety

Školní výlety s programem pro MŠ a ZŠ za každého počasí (projektový den mimo školu) 

Výlet do pohádek pro děti i dospělé - celoročně 

Nabídka na školní rok 2023 / 2024

Využijte akce pro MŠ a ZŠ na tento rok: 

 • každá škola nebo školka, která nás letos navštíví, dostane ke vstupnému dárek - Obří omalovánky a pohádkové karty ZDARMA
 • každé dítko rovněž dostane během prohlídky pohádkový dáreček
 • každá paní učitelka kartičku kouzelného skřítka LÁSKULÍNA
 • ke všem prohlídkovým okruhům obdržíte pracovní listy, program lze také aplikovat na Projektový den mimo školu

INFO A REZERVACE ŠKOLNÍCH VÝLETŮ na tel. 602 302 220
(z kapacitních důvodů doporučujeme včasnou rezervaci)

OTEVÍRACÍ DOBA pro MŠ a ZŠ - předem objednané zájezdy a školní výlety kdykoliv po celý rok

Prohlídkové okruhy:

 • Zámecké pohádkové sklepení – pohádková stezka
 • Hradní pohádková půda s lekcí čarodějného létání na koštěti
 • ZDRAVOSVĚT a Dračí království
 • Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou (kombinace historie a pohádky)

Doporučujeme zvýhodněné vstupné – ke dvěma prohlídkovým okruhům je expozice se zvířátky Čarodějná Bestyjola Zdarma.

PRO VŠECHNY DĚTI - CESTA ZA DRAČÍM POKLADEM - zábava a překvapení pro malé i větší děti. Každý člobrdík si odnese kousek dračího pokladu. Přijďte se o tom sami přesvědčit. 

 • NOVINKA 2023 - ZDRAVOSVĚT a Dračí království ožívá zvukovými efekty
 • NOVINKA - Zámecké pohádkové sklepení ožívá zvukovými a světelnými efekty 
 • ŽIVÉ POHÁDKOVÉ BYTOSTI V ROLÍCH PRŮVODCŮ - princezny, čarodějnice, čerti, čertice, rytíř, čarodějové
 • AKTIVNÍ ÚČAST DĚTÍ - soutěže a hry pro malé i větší děti 
 • ŠKOLNÍ VÝLET ZA KAŽDÉHO POČASÍ
 • PROGRAM na DOPOLEDNE nebo ODPOLEDNE 365 dní v roce
 • MOŽNOST OBĚDA  nebo SVAČINKY za zvýhodněnou cenu v hradní restauraci v areálu
 • PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ PRO ODPOČINEK A OBČERSTVENÍ

Stáhněte si nabídku výletu pro MŠ a ZŠ:

Nabídka okruhů 2023Ukázka našich okruhů


 

Otevírací doba a vstupné

 • OTEVÍRACÍ DOBA pro MŠ a ZŠ - předem objednané zájezdy a školní výlety kdykoliv po celý rok
 • VSTUPNÉ: pohádkový okruh - 95,- Kč/dítě, pedagogický doprovod ZDARMA (na deset dětí jeden dospělý)
 • ZVÝHODNĚNÉ VSTUPNÉ: Při výběru dvou prohlídkových okruhů Čarodějná bestyjola ZDARMA pro všechny.
 • OBĚDOVÉ MENU v hradní restauraci: pro děti z MŠ  Kč 115,- / dítě, z 1. stupně ZŠ 125,-/dítě  (dospělá osoba - dospělé menu - 145,-)
 • KONTAKT A REZERVACE ŠKOLNÍCH VÝLETŮ na tel. 602 302 220.
 • Z kapacitních důvodů doporučujeme VČASNOU REZERVACI.

Více informací o nás a prohlídkových trasách:

zelijáš s rodinou 350PXProhlídkové okruhy do pohádek Čaroděje Archibalda I.

Zámecké pohádkové sklepení - POHÁDKA I.

Prohlídkový okruh „POHÁDKA I.“ vás zavede do POHÁDEK čaroděje ARCHIBALDA I. v tajemném zámeckém sklepení. Zde našli svůj domov umounění dobráčtí čertíci, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Uvidíte tu lesní a ledové království, čertovskou a vodnickou domácnost, pohádkovou hladomornu, obří smaragdové draky, rodinku starohradského obra, velkého ochočeného draka z lesního království a mnoho dalších překvapení. Velká novinka – Zámecké pohádkové sklepení ožívá zvukovými a světelnými efekty. Mluveným slovem vás provede sám Archibald I., nejvyšší pohádkový čaroděj Hradu a zámku Staré Hrady. Uslyšíte a uvidíte i vodníky, obry, čertíky, draky, víly a další pohádkové bytosti. Pohádkovou stezku si procházíte sami svým vlastním tempem. 

létání 350PX

Hradní pohádková půda - POHÁDKA II.

V prohlídkovém okruhu „POHÁDKA II.“ navštívíte POHÁDKY čaroděje ARCHIBALDA I. na prostorné hradní půdě, plné krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Uvidíte časostroj, který vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu a mydlírnu a mocné čarodraky Mocjeďáky. Na hradním nádvoří také projdete kurzem letu na koštěti. NOVINKA  - Obří rubínoví draci.

325PXZDRAVOSVĚT a Dračí království - POHÁDKA III.

V prohlídkovém okruhu „ POHÁDKA III.“ navštívíte v zámeckých prostorách zábavně naučnou cestu do světa zdraví.  Čeká Vás vládce Zdravosvěta -  dračí princ Zdrávokaz, víla Vitamína a skřítkové baciláci, skřítkové ovocňáci a saláťáci, dračí porodnice a zuboopravna, Hvězdolet, zdravoškola a mnoho dalšího. Nakonec Vás v Dračí královské komnatě přijme na osobní audienci samo Jeho Veličenostvo, dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí královskou rodinou -  NOVINKA 2023 - ZDRAVOSVĚT a Dračí království ožívá zvukovými efekty. 

Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou

Originální naučná prohlídka, která pobaví. V hradních a zámeckých prostorách poznáte život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období habsturské monarchie. Nakonec Vás čeká Dračí královská komnata - osobní audience u samotného dračího krále Rozumbraďáka XVI.

325 px BČarodějná bestyjola - zvířátka, havěť a potvůrky našich čarodějnic

V Čarodějné Bestyjole s láskou pečují starohradské čarodějnice různých kategoríí a kouzlobabky o své živé miláčky. Pilně se tu starají o ovečky, bažanty, hrdličky, ale také o krysáky a myšáky, šváby, štěnice a o další zvířátka, havěť a potvůrky. Pravidelně je krmí těmi nejlepšími dobrotami ze strašidlácké kuchyně. Bydlí zde pavouk Kaditlačka, dědek Hnojbabák, čarodějnice Kolohnáta a spousta skřítků. Uvidíte tu čarodějné almary, kamna, kde si čarodějnice připravují dobrůtky, lektvary a utrejchy, cestovní kočár a další důležité čarodějné potřebnosti. Jestli chcete vědět, proč je cestovní kočár rozpůlený, přijďte si poslechnout pohádkový příběh.  

Hrad a zámek Staré Hrady patří mezi nejnavštěvovanější místa pro školní výlety. Můžete nás navštívit během celého školního roku a vybrat si ze čtyř prohlídkových okruhů, které jsou vhodné pro děti z MŠ a ZŠ. Přemýšlíte-li, KAM NA ŠKOLNÍ VÝLET nebo na PROHLÍDKU HRADU A ZÁMKU, využijte naši zvýhodněnou nabídku, připravenou pro školní a předškolní děti. Otevřeno pro Vás máme 365 dní v roce, avšak hlavní sezóna školních výletů je v dubnu, květnu a červnu. Rezervujte si proto včas volné termíny.

Přijeďte k nám s dětmi na školní výlet a nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na vás netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na čtyři sta! Hradem vás od sklepa až po půdu provede třeba opravdová krásná princezna, rozpustilá vodnice nebo dokonce skutečná čarodějnice nebo čertice. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!

Hrad a zámek Staré Hrady je ideálním místem, kam s dětmi vyrazit na výlet, a to za každého počasí. Na každou sezónu připravujeme pro MŠ a ZŠ zvýhodněné akce a doprovod zdarma (na 10 dětí 1 pedagog. doprovod)  je u nás samozřejmostí. Možnost oběda a speciálního dětského menu nabízí Starohradská krčma - pro děti z MŠ Kč 115,-/dítě, děti ze ZŠ 125,-/dítě a dospělá osoba - dospělé menu - Kč 145,- (Zámecké kuřecí řízečky, šťouchaný brambor, malinovka). V příjemném prostředí starohradské pokladny si pak můžete zakoupit drobné občerstvení a potěšit se starohradskými pohádkovými suvenýry.


Co se hodí vědět

 • Prohlédněte si FOTOGALERII a zjistěte, co u nás všechno můžete vidět.
 • Chcete vědět, jak se u nás líbilo ostatním? Přečtěte si REFERENCE v našem hradním magazínu nebo navštivte náš FACEBOOK.
 • Jak se s dětmi připravit na výlet za pohádkou co nejlépe? V BESTYJÁŘI můžete už dopředu poznat všechny naše bytosti i s jejich pohádkovými příběhy.
 • Nemůžete se dočkat výletu? Vytiskněte si pro děti naše OMALOVÁNKY a vybarvěte si pohádkové bytosti, které u nás potkáte.
 • Nebojte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem či přáním na tel. čísle 602 302 220 nebo emailu info@starehrady.cz