Červnové slavnosti patřily všem drakům a dráčkům

14.06.2014

Dračí král Rozumbraďák XVI. dal své královské svolení a na Starých Hradech se slunečnou červnovou sobotu konaly velké Dračí slavnosti. O draky, rytíře, princezny a hry a soutěže nebylo nouze! Přesvědčte se sami a prohlédněte si naši fotogalerii.

Zábava s princeznou a čarodějnicí

Všechny malé děti si rychle oblíbily princeznu Martinku a čarodějnici Justýniánu, které si připravily spoustu her, soutěží a překvapení pro děti, ale i jejich rodiče, babičky, i děti. Hrála se pohádková pantomima, zpívalo se, tančilo a veselilo, a každý, kdo se zapojil, dočkal se pohádkové odměny.

Napínavý souboj rytířů a návštěvy u Dračího krále

Mezitím už se chystali rytíři na  napínavý Velký rytířský turnaj, kde, jak to v pohádkách byvá, dobro zvítězilo nad zlem. Svého představení se od samotného Archibalda I. dočkali i noví čarodraci Mocjeďáci, kteří jsou novinkou letošní sezóny. A kdo chtěl, mohl se na ně podívat v jejich novém obydlí na Hradní pohádkové půdě.

V Dračí královské komnatě Dračího krále Rozumbraďáka XVI. probíhala jedna audience za druhou a dračí princezny si pozornost velmi pochvalovaly!

Ve tři hodiny odpoledne pak probíhalo slavnostní pasování Ochránců starohradských pohádek, tedy dětí, které se zúčastnily Velké pohádkové soutěže a poslaly nám obrázky nejrůznějších pohádkových bytostí.

Zkrátka zábavy bylo habaděj, a pokud chcete na tento den zavzpomínat spolu s námi, podívejte se, jak zachytil Dračí slavnosti 2014 hradní fotoaparát.

Co zachytil starohradský fotoaparát