Archibaldovy slavnosti pohádek přilákaly malé i velké návštěvníky

17.05.2014

V květnu nás čekala největší pohádková událost roku - Archibaldovy slavnosti pohádek. Kdo si je nenechal ujít, rozhodně nelitoval. O program se postarali princezny, rytíři, vodníci, čarodějnice, čerti a čertice a spousta dalších bytostí a o zábavu tu nebylo nouze. Prohlédněte si fotky z pohádkových oslav a přečtěte si, co všechno se v tento slavný den událo na nádvoří Starých Hradů.

Spousta pohádkové zábavy na jednom místě

Již tradiční oslava všech starohradských pohádek se konala v sobotu 17. května na nádvoří Starých Hradů a už od rána byly na nohou snad všechny pohádkové bytosti, které si snad umíte představit, aby člobrdíky hned u vstupu přivítaly pohádkovou pohlednicí a připravily bohatý program, při kterém se rozhodně nikdo nenudil. Dopoledne princezna Laskonka s čarodějnicí Petronelou pořádaly speciální lekce tance pro všechny malé i velké tanečníky, až do Libáně byly slyšet pohádkové písničky a rytíři připravovali své zbraně k Velkému rytířském turnaji, který vypukl těsně před polednem. Po celý den pak přicházeli na pozvání samotného Archibalda výherci Velké pohádkové soutěže, kteří byli ve tři hodiny slavnostně pasování na Ochránce starohradských pohádek.

Veselení nezastaví ani nepřízeň počasí

Ačkoliv nás odpoledne zastihl jarní deštík, pohádkové bytosti ani člobrdíci si tím skvělou náladu zkazit nenechali, a i přes nepřízeň počasí se v úkrytu velkého starohradského kaštanu děti účastnily zábavných soutěží s princeznou a čarodějnicí, nechávaly si v čarodějné chýši malovat na obličej tajemná znamení a pohádkové obrázky a všichni návštěvníci procházeli dobovým jarmarkem, sem tam s jarmarčníky nějaké to slovo prohodili a ochutnali dobroty, co pro ně připravili. Však si sami prohlédněte, jak letošní Archibaldovy slavnosti pohádek zachytil starohradský fotoaparát.

A kdo se počasí zalekl, nebo snad na slavnosti zapomněl, nezoufejte, již brzy budeme oslavovat znovu! Tentokrát se svolením Dračího krále Rozumbraďáka XVI. pořádáme 14. června Dračí slavnosti, na které jste všichni milovníci draků a dalších pohádkových bytostí srdečně zváni!

Co zachytil starohradský zpravodaj