Napsali jste nám....

31.08.2013

Zajímá Vás, jak se u nás líbilo ostatním? Přečtěte si hned několik zpráv, které nám chodí naši hradní poštou. Moc děkujeme všem, kteří si najdou čas a po výletě nám napíší. Jsme rádi, že se Vám u nás líbí. Děkujeme za Vaši podporu a přízeň, moc si jí vážíme.

Dobrý den, musím poděkovat (dlužím Vám to) za zásilku knížek, karet, pexesa i hry člověče nezlob se č.20190006. Udělala jsem tuto objednávku společně s vnučkou za celkem 1.025, Kč, ona měla 21.1.2019 své deváté narozeniny a protože jí chyběly ještě do knihovny 2 knížky z celé série, objednaly jsme je a proto ještě další jak jsem výše jmenovala, karty, černého Petra a ještě nějakou zeleninku:-). Je to všechno velmi pěkné, pokračujte prosím ve psaní, ať se Vám daří! Musím poděkovat, že všechno přišlo v pořádku a již čteme na střídačku a hrajeme jedna radost!

S pozdravem Magda Pelikánová a spokojená vnučka Ellinka, vřele doporučujeme v okolí a děláme Vám zaslouženou reklamu:-)!


 

Dobrý den,
chtěla bych vám napsat, jak jsme jednoho dne nakoupili v Hradci Králové v obchodním domě Futurum vaše karty.
Ať už jednohlavé, Černého Petra,pexeso, u všeho jsme natropili spoustu legrace. Takhle jsme se u obyčejné hry dlouho nepobavili. Teď vím, že karty bdu mít
v kabelce při jakékoli návštěvě. Musím podotknout, že nejvíc jsme se pobavili my dospělí a hráli jsme dlouho do noci.
Takže moc děkujeme za takový nápad a přejeme do Nového roku jen spokojené zákazníky,zdraví, radost, stěstí a nové nápady.
E.Faitová s rodinou

Dobrý večer chtěla jsem vám velmi poděkovat za krásný den strávený na vašem hradě. Děti z naší mateřské školy i dospěláci byli úplně unesení tou krásou , kterou jsme u vás viděli. Přejeme​ mnoho spokojených návštěvníků a vážíme si vaší práce.Jste úžasní!!!!!! Mateřská škola Rohatce, 41201 Litoměřice

Vážení paní a pane Sukovi,
dovolte mi, abych Vám poděkovala. Začala bych asi odvahou, až po návratu z návštěvy Starých Hradů jsem dočetla na Vašem webu informace o tom, "Jak jste k hradu přišli". Co více dodat, než "klobouk dolů". Dále jedno velké díky za to, jakým způsobem je s hradem "zacházeno. Jak jste ho dokázali vybavit, jaké osazenstvo jste si dokázali vybrat. Od našeho prvního kroku do posledního úsměv, ochota. Absolvovali jsme s 3letou dcerou všechny tři okruhy, což byl počin možná odvážný, každopádně i Anežce se velmi líbilo a užila si. Snad jen při prohlídce zámku by vytkla, že místo bonbonku, nabízeli jste "jen" medovinku pro plnoleté.


Kéž by odvážných Vašeho typu bylo více a měli jsme možnost trávit volný čas podobně na vícero místech.


Určitě jsme u Vás nebyli naposledy


S pozdravem


Monika Kolářová s rodinou


Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za překrásné pexeso a naprosto dokonalou spoločenskou hru. Děkuji také za dárky, ze kterých jsme měli obrovsku radost.  Vaše stránky jsou krásné a určitě se k Vám vypravíme. Jitka Kosnarová, Rokycany

Vážení,

pokud nám čas dovolí, rádi navštěvujeme naše hrady a zámky. Dnešní den jsme vyrazili k Vám na Staré Hrady. Byli jsme mile překvapeni. Před třemi lety jsme si u Vás prohlédli podzemí a půdu, dnes hrad a zámek. To co jste vybudovali, je prostě neuvěřitelné. Co Vám hlavně musí všichni závidět, je vynikající kolektiv mladých, stále usměvavých, ochotných a příjemných lidí. To se dnes v Čechách už nevidí. Fantastický výkon našeho dnešního průvodce prostě nemá konkurenci. Děkujeme Vám všem za krásné nedělní dopoledne a přejeme vše krásné. Jen tak dál a hodně dalších nápadů. Děkujeme Jitka a Stanislav Komárkovi.

Přeji krásný den a velice děkuji za odpověď.

Knížku 5. díl tedy budu napjatě vyčkávat a jestli se objeví ještě před nástupem sněhových závějí, tak její koupi rádi spojíme i s naším oblíbeným rodiným výletem do Starých Hradů. Mé děti se Vašich "starohradských stvoření" nemohou nabažit, proto jsme u Vás každoročními hosty, zvědavými, kdo že se to do starohradských expozic nově přistěhoval. Jménem svým i jménem mých dětí Vám velice děkuji za skvělý nápad, dotažený k ukázkové realizaci. Výlet k Vám je v naší rodině vždy velmi očekávanou událostí.

A děkuji Vám rovněž za Vaše krásné "pohádky", ve kterých lze najít mnohem více, než jen v dnešní době obvyklou lacinou zábavu pro děti. Jsou úžasné a velmi čtivé a přitom vůbec nejsou plytké. Skrývají v sobě, a to s obdivuhodnou přirozeností, řadu poučení pro malé (a mnohdy i pro nás velké) čtenáře. Díky Vašim textům mé děti znají mnohé topografické a pomístní pojmy, které pak samy touží "prověřovat", což nás motivuje k mnoha zajímavým expedicím po překrásné krajině (nejen) Českého ráje. A podnět k navázání takové souvztažnosti s okolím, ve kterém žijeme, třebas i prostřednictvím Vašich starohradských "strašidel", považuji v dnešní technické době za obrovsky záslužné. Díky!  

S pozdravem a přáním mnoha "starohradských" úspěchů                       Helena

Dobrý den,

dne 25. října jsme se zúčastnili s dětmi pohádkového posvícení na vašem hradě. Naše holky malovaly obrázky pohádkových bytostí a na oplátku dostaly pozvání od čaroděje Archibalda I. I když počasí bylo nepříliš vlídné, mlha se držela nízko a teplota nepřesáhla za celý den 6 stupňů, i přesto jsme si den krásně užili a to hlavně díky úžasným pohádkovým bytostem, které na hradě vytvářejí skutečnou pohádkovou atmosféru. A protože si Archibald vybral naši Káju(6) za svoje páže zbrojné :-), odnesla si z návštěvy hradu krásný zážitek.
      Holky si našly i svoje obrázky, které tam byli vystavené, což je také moc potěšilo. A to že každé dítě, které malovalo a zúčastnilo se, bylo pasováno na ochránce starohradských pohádek a každému z těchto dětí byla věnována pozornost a dostalo dárek, to je prostě nejvíc.

   Moc vám všem děkuji, jste prostě úžasní.


Mamka Petra

Dobrý den,
ráda bych Vám touto cestou ještě jednou poděkovala za perfektní den, který jste připravili pro naše děti. Přijeli jsme k vám 20. června a i přes příšerné vedro jsme si to u vás všechno perfektně užili. Máte naprosto úžasně připravený program, skvělé čarodějnice a strašidláky, kteří provádějí děti i dospělé a perfektně vymyšlená jména skřítků, trpaslíků, draků, čarodějnic a tak vůbec :) Děti si u vás na Starých hradech celý den maximálně užily a až do konce školního roku jsme byli v myšlenkách pořád u vás - k tomu nám pomohla i perfektní pexesa a krásné knížky, které jsme si od vás odvezli. Jídlo v hradní krčmě nemělo chybu a ochota pana Miclíka a jeho kuchařky byla doslova ohromující. I jim bych touto cestou ráda poděkovala. Ještě jednou vám tedy všem moc děkuji a smekám před vaší trpělivostí a profesionalitou, se kterou jste zvládli nejen téměř 80 dětí, ale i jejich doprovod - tedy nás učitelky. :) Doufám, že se k vám brzy zase budeme moci přijet podívat - do té doby vás všude vřele doporučujeme :)

Mějte se moc hezky a užijte si pohádkové léto :)

S pozdravem
MŠ Trojlístek, Praha 4


Dobrý den,
chtěla bych alespoň touto cestou vyjádřit poděkování a obrovskou pochvalu za úžasný den strávený ve Starých Hradech.
Příjemnou atmosféru vytvářel již vstup na nádvoří, kde hrála krásná hudba. Mohli jsme se zaposlouchat do “dobových” písní a čekání na ostatní si zpříjemnit “dobovým” tanečkem . To vše nás hezky “naladilo” na prohlídku, kterou prováděly 2 čarodějnice s nepřekonatelným “hereckým” talentem, které bavily nejen děti, ale i všechny dospělé.
Pohádkovou půdu i sklepení děti nadšeně procházely a splnily vše, co jim čarodějnice přikázaly. Přestože nás bylo hodně – skoro 90 dětí českých a německých, musím přiznat, že vše se organizačně perfektně zvládlo. Navštívili jsem i krčmu, kde nám příjemná paní kuchařka v dobovém kostýmu připravila chutný oběd.
Celý den byl pro všechny velkým zážitkem a proto moc děkujeme , velmi jsme si to všichni užili. Dle sdělení rodičů byly děti tak nadšené, že se k vám mnozí chystají ještě jednou.

Přejeme vám krásné dny a mnoho spokojených návštěvníků.

S pozdravem
ředitelka MŠ "Klíček" Nový Bor


Krásný den Vám všem přeji, milé čarodějnice, čertenice, princezno, čerte i kováři, ale také hlavně i váženému panu Archibaldovi I.
Včera jsme vás navštívily, a protože "mapujeme" hrady po celé naší zemičce, musím "porovnat" a říct, že u vás se nám MOC MOC líbilo.
A proto chci poděkovat.
Čiší z Vás radost, to, že to děláte srdcem. Už dlouho jsem neviděla se smát dospělé spolu s dětmi, všechno bylo úžasně přirozené a krásné.
Proto ještě jednou děkuji. Držím palce a přeji hodně síly. My Vás všechny rozhodně navštívíme znova! Už proto, že naše starší dcera je prý nejlepší létající čarodějnice na koštěti _ říkal vážený pan Archibald :)) maminka (tedy já) si pletu "frajera" s princeznou a naše "malá" si báječně rozuměla s Petronelou :))) Budeme se moc těšita ještě jednou děkujeme:) Bylo to moc příjemné a báječné, jen tak dál
s pozdravem


všechny 3 holky Procházkovy


Sice bylo dnes počasí všelijaké, od zatažené oblohy přes polojasno až po sněhovou přeháňku, tak to byl SUPER zážitek. lekce létání na košťatech, půda i sklep to vše stálo opravdu za to. Kostýmy, kam se podíváš. I taková běžná návštěva zámecké kasy v nás zanechala jen ty nejlepší dojmy, přístup naprosto perfektní a herecké výkony všech zaměstnanců neměly chybu. A ta medovina - ŇAM. Právem jste získali zlatou medali. Určitě se k Vám v budoucnu rádi vrátíme.
Palec nahoru. S pozdravem Vaši Českodubáci


Dobrý den, srdečně Vás zdravím,
dovolte mi ještě jednou moc moc poděkovat za volné vstupenky pro děti. Díky Vaší vstřícnosti a pochopení se nám vrací emaily od pedagogů a rodičů s tím, jak jejich děty byly nadšené z dárků. Reakce dětí přímo na vernisáži byly také milé a spontánní. Měli jsme obrovskou radost z jejich radosti a ráda bych, abyste věděla, že jejich šťastné oči zářily především i díky Vám....moc děkuji.
Pěkné dny, mějte se moc hezky a ještě jednou...mnohokrát děkuji.

Petra Z., Oblastní charita Hradec Králové


Dobrý den,

včera jsme navštívili Staré Hrady a byli jsme (opětovně) velmi nadšeni a potěšeni!
Úžasná atmosféra, celé osazenstvo Starých Hradů ochotné, přívětivě, usměvavé.... prostě paráda! Byli jsme na prohlídce sklepení a dcerka po té chtěla ještě jít na prohlídku na půdu, takže jsme absolvovali prohlídky dvě....Velmi chválíme čarodějnici a čaroděje (prohlídky 14,30 a 16,00) - mají skvělý vztah k dětem, vyprávějí poutavě, zajímavě, jsou vtipní a pohodoví....

Těšíme se na další návštěvu u vás a netrpělivě očekáváme 4. díl pohádek:-)
Zdraví, Iva


... Staré Hrady nás nadchly již při naší první návštěvě, velice rádi a opakovaně se tam vracíme a tamější pohádkoví obyvatelé nás zcela jistě neviděli naposledy. Jedinou připomínku, kterou bychom vůči Vašemu nádhernému počinu snad mohli mít, přestože z pohledu dospělého situaci zcela chápu, je, že vydávání nových dílů Vašich úžasných Starohradských pohádek není častější. Stávající díly nás provází mnoha večery a s každým nově zakoupeným dílem se již těšíme na ten následující. Velice děkujeme. S pozdravem a přáním mnoha dalších úspěchů.

Helena, Český Dub


Prelouskla jsem jedním dechem první díl Vašich pohádek, staci slovo,,, Úžasné!!!,, děkuji

G.G.Freyová


Vážený čaroději Archibalde I. nejvyšší pohádkový čaroději Pohádkového hradu a zámku Staré Hrady, touto cestou bych Ti chtěla moc a moc poděkovat za chvíle, které jsem strávila se svým vnukem na tvém sídle. Vše, co jsem o tvém hradu a zámku slyšela předčilo mé očekávání.

Vstřícnost, ochota, laskavost a usměvavé tváře tvých poddaných svědčí o tom, že všichni mají rádi svoji práci, potažmo tebe i tvůj hrad.

Z jejich chování bylo znát, že všem jde o dobré jméno tvého sídla v celém Českém království a daleko za jeho hranicemi.

Pobyli jsme u tebe téměř pět hodin a vůbec nelitujeme. Sklepení bylo úžasné, nedá se říct, který skřítek byl nejlepší, ale mně nejvíce učarovala rodinka obrů a mému pětiletému vnukovi drak Třífrňák. Prohlídka zámku se sličnou princeznou také stála za to. Dospělé i děti určitě nejvíc nadchla dračí královská rodina. Milým překvapením byla ochutnávka medoviny. No a létat po nádvoří s koštětem to se jen tak někomu nepoštěstí. A po té vzhůru na půdu. Opět jsme nevěděli kam se dřív podívat. U mě by vyhrál skřítek Špiritusa a jeho paní Kocovinka ranní a u vnuka asi pavoučci.

Při prohlídkách jsem se náramně bavila. Kam chodíš na ta výstižná jména pro své pohádkové bytosti. Vynikající je i to, jak princezny a čarodějnice dokážou skloubit výklad pro děti i dospělé. Klobouk dolů.

Přečetla jsem si, že jsi měl nemalé potíže při koupi sídla. Jsem velice ráda, že jsi nakonec zvítězil. Hrad a zámek je v dobrých rukou, což je ku prospěchu všem, kteří mají rádi pohádky a zajímavé historické věci, které byly součástí života našich předků.

Ještě jedna věc mě mile překvapila a to, že jsi bez pomoci EU dokázal zbudovat své pohádkové království. Muselo to stát mnoho energie, sil a také přemýšlení, jak vše dát dohromady, ale určitě to stálo za tu námahu.

Mohla bych psát ještě dlouho a byla by to jen samá chvála. Slibuji ti, že o hradu a zámku Staré Hrady budu všude hovořit v dobrém a všechny děti, které znám, pošlu k tobě na návštěvu.

Určitě, i když jsme až z Moravy, se přijedeme zase někdy podívat.

Ještě jednou velké díky a ať se ti daří.

Hezké dny ti přeje Zdeňka Miholová a Petřík

Krásný den,  všem Vám moc děkuji za krásný den na Vašem hradě. Celý první citroen klub Praha se ohromně bavil. Děti nadšené a velmi spokojené. Nejkrásnější na všem jsou rozzářená očička dětí a to se Vám opravdu podařilo.  Jste skvělý tým a přejeme Vám moc a moc úspěchů. 

Milena Dovrtělová, prezident klubu

Dobrý den,

celému týmu Zámku Staré hrady děkujeme za nádherný sobotní program………………….dcera byla z pasování na ochránce Starohradských pohádek naprosto unešená, rytířský turnaj naprosto dokonalý…………..a pohádková půda s úžasnou čarodějkou perfektní J

Těšíme se na další akce na Vašem zámku a ještě jednou děkujeme…………nádherný zážitek i pro dospěláky J))))))))

PS: Dcera už namalovala další obrázek a již dnes odletěl k Archibaldovi I. J

Jiřina Prošková