Na Hradní půdě přívítali nové obyvatele - celou čarodračí rodinu draka Mocjeďáka. Seznamte se s nimi.

02.04.2014

Co vyčetl pohádkový čaroděj Archibald I. v čarodějných knihách, se naplnilo! V noci 1. dubna 2014 se na hradní pohádkovou půdu s celou rodinou nastěhoval MOCNÝ DRAK MOCJEĎÁK a bez okolků ho můžeme označit za nejdelšího draka na Starých Hradech. Měří totiž celých dvaatřicet metrů. Jak ho starohradské bytosti přívítaly? A kdo je to vlastně čarodrak?

Přivítání, jak se patří

První dubnovou noc vzbudilo starohradské čarodějnice na hradní půdě podivné rámusení. Není divu. Však když se na půdu stěhuje nejdešlí drak celého dračího království, je jasné, že dá o sobě brzy vědět. A tak celou čarodračí rodinu už zrána přívítala naše princezna a čertice ošatkou s cibulí a česnekem. Říkáte si, že to není nejvhodnější uvítání? Ale vůbec ne! Tahle rodinka má totiž za úkol připravovat nejrůznější elixíry, lekvatry a utrejchy, ale specialistou jsou na lektvar ZDRÁVUSČESNEKUS, v člobrdíčím světě známý jako česnečka. Z našeho dárku měli tedy obrovskou radost a hnedle se dali všichni do vyvařování.

Příběh draka Mocjeďáka

A koho jsme tedy na půdě přivítali? Předně starohradského draka Mocjeďáka. Věřte nebo ne, tenhle drak vyrůstal v okapu starohradské krčmy, kam ho dostala pohádková náhoda. No a to se ví, že v okapu se nedá růst do šířky, ale do délky. A tak nám Mocjeďák narostl do délky 32 metrů, až se sním celý okap utrhl a Mocjeďák zůstal mezi kačenami, husami, kohouty a další zvířenou v hradním rybníčku. Archibald I. mu tedy vybral lepší místečko, voňavou a prostornou hradní půdu, že se tam prý bude mít Mocjeďák dobře. Možná ani sám Archibald netušil, jaká je to pravda. Sotva stačil Mocjeďák vybalit všechny ty baňky, sklenice a prapodivné nádoby na vaření elixírů, už se nám stihl zamilovat! Do čarodějnice Halucindy. A zda-li pak někdo ví, co se narodí z lásky draka a čarodějnice? No přece ČARODRACI. Čarodračí slečna Ampulína a čarodrak Bažišňupka tu teď pomáhají s přípravou elixírů a mají se pěkně k pohádkovému světu.

Co nám tají?

Jen těm starohradským čarodějnicím stále vrtá hlavou, jestli se Mocjeďák jmenuje podle toho, že má mocný jed, a nebo že jí tolik, že by zbaštil celé zásoby starohradské krčmy. Správná odpověď je nám zatím záhadou, Duch Starých Hradů Tarbon však celý povedený příběh Mocjeďáka podle jeho račího vyprávění pečlivě sepisuje do pátého dílu Starohradských pohádek  , takže se to tajemství určitě velmi brzy dozvíme.