Tel.:+420 602 302 265
Staré Hrady č.p.1, 507 23 Libáň

Hradní pohádková půda

Na půdu za čarodějnicemi, skřítky a čarodraky

Mydlifous

V prohlídkovém okruhu „POHÁDKA II.“ navštívíte POHÁDKY čaroděje ARCHIBALDA I. na prostorné hradní půdě, plné krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Projděte pohádkovou almarou a uvidíte časostroj čarodějnice Laterny, který vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni i hospůdku, pohádkovou prádelnu čarodějncie Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse a na zámku si prohlédnete i komůrku kuchařky Magdaleny Háty. Poznáte, kde se vyrábí nejsladší med dědy Medulána i to, kdo dědečkovi s výrobou medu pomáhá, a čarodějnice parádnice Vás rády nechají nahlédnout do pravé pohádkové garderóbny. Nejnovějšími obyvateli pohádkové půdy je pak čardoračí rodina mocného draka Mocjeďáka, který je bezesporu nejdelším starohradským drakem a je NOVINKOU letošní sezóny! Spolu se svou ženou Halucindou a dětmi Bažišňupkou a Ampulindou připravují dračí elixíry, lekvtary a utrejchy.
Zajímá vás, kdo všechno starohradské půdě bydlí? Všechny čarodějnice, čaroděje a skřítky i s jejich jmény najdete v Bestyjáři
  


Zapojte se do rychlokurzu v létání na koštěti
létání

V případě pěkného počasí Vás mistryně v létání na koštěti nebo sám Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I. naučí, jak správně ovládat čarodějné koště. Naučíte se důležité povely, bezchybné držení, zvládání smyků a zatáček, a když budete šikovní, na půdu si rovnou pěkně vyletíte!
Kromě pohádkových bytostí z hradní půdy na Vaši návštěvu čekají i víly, draci, skřítkové, obři, čertíci a vodníci v Zámeckém pohádkovém sklepení a na Hradě a zámku s Dračí královskou komnatou.

Prohlédněte si fotogalerii z okruhu Hradní pohádková půda

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Image 6 -

Image 7 -

Image 8 -

Image 9 -

Image 10 -

Image 11 -

Image 12 -

Image 13 -

Image 14 -

Image 15 -

Image 16 -

Image 17 -

Image 18 -

Image 19 -

Image 20 -

Image 21 -

Image 22 -

Image 23 -

Image 24 -

Image 25 -

Image 26 -

Image 27 -

Image 28 -

Image 29 -

Image 30 -

Image 31 -

Image 32 -

Image 33 -

Image 34 -

Image 35 -

Image 36 -


Do pohádek čaroděje Archibalda I.

Pohádkové Staré Hrady jsou domovem mnoha pohádkových bytostí – skřítků, strašidýlek a strašidláků, čarodějů různých kategorií, čarodějnic parádivých, marnivých, ale i pilných a užitečných. Bydlí tu i krásné princezny, umounění čerti, vodníci a vodnice, loupežníci a loupežnice, obr s drakem a další malé či velké, ale všechny stejně důležité, pohádkové bytůstky.

Přijďte a nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na vás netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na dvě stě! Hradem vás od sklepa až po půdu provede třeba opravdová krásná princezna, rozpustilá vodnice nebo dokonce skutečná čarodějnice nebo čertice. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!

TĚŠÍME SE NA VÁS!

 bytosti všechny